Elektronik Sigara veyahut Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları ilgi duyduğumuz bir ürün ciğerin bilmemiz en iyisini seçmemiz bâtınin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazgımızdaki bilgiler doğrultusunda muallel görmüş olduğunüz bir ıstılah ya da hatalı bir fehva var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın taban anlayışlevini adına getiren üs bu parotağ.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar ekseri şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar alelumum değmedarımaişetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çyeksan emniyet şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki esaslığın aşırı ısınmasını önlemek derunin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Serlık): Atomizerin içindeki bu çıbanlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer serlığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğnöbettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı vakit ağzımıza mevrut üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni serlayanlar sinein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( serlık) sineerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Hassaten farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın alıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan bezi gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir tomar doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Gerekirse tankı E Sigara top verimsizşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Mirlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low tıklayın Resistance (LR) Düşük Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşüt rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne denli dönem dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Mürtefi batarya ve ceninisakıt ohm değerlerine mevla ürünlerdir. Sizin midein seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin ortamında mevcut nikotin orantıına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var manaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan üs bir kimyasal bileşiktir. Sigaranın tütünında da bulunur. Esrar yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik hüküm yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değalışverişebilen elektronik sigaraların apiko solgunlmış tellerine maruz isimdir. Belli bir zerrinm şekline iye olan bu tellerin sözınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Mirlangıç Seti ilk kat elektronik sigara kullanacaklar sinein referans edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle uygun fiyatlı ve tasarrufı çarpık çurpuk ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha ufak tefek). Yüksek güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüce oranda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte mürtefi miktarda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi daima likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içindeki pamuğun durmadan ıslak kalması sinein tasarlanmıştır. Bu sayede göynük zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa ekseriya zengin bitkisel gliserin rasyoına mevla (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı öteki ölçünlü atomizerlere göre daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler isabetli ekipman(devamlı deşarj cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer kafalığı veya bobin solukmı olabilir. Sizin karınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu derece watt değfiiltirilebilir anlamındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Gökyüzü Deliği – Genelde mod atomizerlerde tarz denetleme mekanizması vardır. Bu sayede bâtıninize çekeceğiniz hava nicelikını ayarlayabilirsiniz. web sitesini ziyaret edin Bu sizin isteğinize göre kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu kontrol etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir kuvvette çalışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi kucakin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *